"Zapisz jako..." czyli opowieść o archiwizacji danych

Niestety, skuteczna archiwizacja jest nieco bardziej skomplikowana, niż „wrzucić pliki na zewnętrzną macierz RAID”, ale skoro my sobie z tym poradziliśmy, to poradzi sobie każdy!

Nowy film na naszym kanale! Tym razem opowiadamy o tym, jak wyglądają dane w powiększeniu, jak działają różne nośniki danych, jakie są sposoby przetwarzania, zapisu i zabezpieczania danych na długie lata. W ogóle, jak wygląda BHP zapisanych przez Was bitów informacji. A na koniec, z tą wiedzą wypracowujemy skuteczne, proste, tanie i dostępne sposoby pracy z danymi. Po tym filmie każdy stanie się świadomym użytkownikiem swoich danych.

Wykup dostęp do płatnej wersji filmu: http://sklep.dr5000.com

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak sfotografować Superksiężyc? [poradnik] Fotografujemy Geminidy - perły grudniowego nieba [poradnik] Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Zobacz to, co nieuchwytne - zdjęcia highspeed w domowym zaciszu 6 ciekawych sposobów na modyfikację światła twojej lampy błyskowej Pierwsze kroki strobisty - jak wykorzystać lampy systemowe w plenerze? Pola eksploatacji – wszystko, co musisz o nich wiedzieć Natalia Taffarel tłumaczy teorię koloru w tym bezpłatnym poradniku Jak zbudować domowe studio z lampami systemowymi? Praktyczne rady na początek Jak kreować swój wizerunek profesjonalny w mediach społecznościowych? Dlaczego zdjęcia są nieostre? 10 obiektywów do Nikona w przystępnej cenie, które warto sprawdzić Jak wybrać najlepszy dla siebie softbox? Proste fotograficzne sztuczki, które urozmaicą zdjęcie Gdzie leży granica między inspiracją, opracowaniem a plagiatem? Wiosenne portrety - kilka pomysłów do zrealizowania od zaraz Zagraniczne zlecenia fotograficzne – czy to się opłaca? Powody, dla których warto mieć przy sobie aparat [poradnik] Bezpłatny poradnik opracowany, by pomóc fotografom z zasięgami na Instagramie

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać