Świąteczna scenka w 10 minut

Triki i techniki fotograficzne to dla nas chleb powszedni, w ten sposób oszczędzamy bardzo cenny i wartościowy czas, ale zdjęcia w wannie uświadomiły nam, że nawet najprostsze, najbardziej dla nas oczywiste rozwiązania, mogą być inspiracją dla innych. Oto kolejny przepis na zaskakujące efekty, w ciągu zaledwie kilku chwil.

Z dnia na dzień nasza marka Eupidere rozwija się, a cały ten rozwój stawia przed nami całkiem nowe wyzawania (nie pierwszy raz, z resztą!). Tym razem mieliśmy tylko kilka minut na wykonanie zdjęcia, które niedość, że miało być związane tematycznie ze Świętami, to jeszcze miało przyciągać uwagę nawet w miniaturze. Skorzystaliśmy ze choinkowych świątecznych dekoracji, które w tym okresie otaczają nas masowo. Ten mały gość, w pasiastej piżamie, to właśnie taka dekoracja. Postanowiliśmy umieścić go w zimowej scenerii i tym zdjęciem życzyć wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Na początku wszystko wydawało się trudne do zrealizowania, ale ostatecznie poszło zaskakująco gładko. Śnieg to kształty wycięte z papieru, a tło…to telewizor wyświetlający nieboskłon nocą. Skrzata oświetliliśmy lampą na stopce, skierowaną w prawo i odbitą od pobliskiej ściany. Całość zajęła może 10 minut.

Dwa lata temu zrobiliśmy technicznie bardzo podobne zdjęcie, tyle, że wtedy wyświetliłem menu Playstation, które może zmieniać kolor (cały motyw). O tak:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Fotografujemy Geminidy - perły grudniowego nieba [poradnik] Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Karty pamięci - jak odszyfrować ich oznaczenia i którą kartę wybrać? [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Problem z kolorami zdjęć w Internecie? Powiemy Ci co robisz źle – profile ICC, kalibracja monitora Kolorowe zdjęcia makro, ciemne jesienne dni i jasny obiektyw. W poszukiwaniu weny twórczej 10 pomysłów: jak wypromować się przed sezonem ślubnym Sposób na ciekawy portret przy użyciu lustrzanki, jasnego obiektywu i prostej lampy Capture One 9 - wideorecenzja nowych funkcji Gwiazdkowe prezenty dla fotografa Prezentownik Fotoblogii - najlepsze pomysł na prezent dla fotografa Adobe Photoshop CC 2015 (jesień) - nowości okiem fotografa Gdy miłość jednych rodzi nienawiść u innych - historia zdjęcia roku autorstwa Madsa Nissena

Popularne w tym tygodniu:

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową Chcesz się rozwinąć fotograficznie? Zacznij pisać